Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Kilka pytań technicznych.

Kilka pytań technicznych. 8 года 6 мес. ago #5980

  • tomias
  • tomias аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 58
  • Репутация: 0
Sprawdziłem ofertę (cenę) DAC Nostromo i stwierdziłem że, aż tak bardzo nie chce znacząco poprawić jakości plików, skoro i tak używam tego sporadycznie.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Kilka pytań technicznych. 8 года 4 мес. ago #6163

  • tomias
  • tomias аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 58
  • Репутация: 0
Pochwale się nowym zakupem.
Fiio e10k Olympus. Niesamowite że taka mała rzecz może tak poprawić jakość dźwięku i sprawić tyle radości.
Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym, warto go mieć.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Kilka pytań technicznych. 8 года 4 мес. ago #6165

  • mjmisza
  • mjmisza аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 144
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 0
tomias nic dziwnego że jesteś mile zaskoczony. FiiO E10K to malutki, ale przystępny cenowo (300zł) DAC, a drzemie w nim całkiem dobra elektronika.
DAC oparty na układzie BurrBrown – TI PCM5102 montowany w wiele cenionych i budżetowych CD czy DAC. Sekcja wyjściowa oparta na opampie LMH6643 (0.079% THD).
Ponadto w pełni kompatybilny z ASIO przez mini USB, wyjście słuchawkowe o mocy 200mV i obsługa słuchawek o impedancji od 16 do 150 Ohm. Obsługa plików 24 bitowych o częstotliwości 96kHz.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Kilka pytań technicznych. 8 года 4 мес. ago #6169

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Tomias, z jakiej karty dźwiękowej korzystałeś wcześniej?
Mnie interesowałoby porównanie takiego FiiO do np. karty SB Audigy 2ZS, czy byłaby tu słyszalna poprawa jakości.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Kilka pytań technicznych. 8 года 4 мес. ago #6171

  • mjmisza
  • mjmisza аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 144
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 0
Laslo a co siedzi w SB Audigy 2ZS? Konkretnie sprawdź kość DAC'a (BurBrown, Wolfson czy inny) oraz jakie op-ampy na wyjściu analogowym. Z tego co widzę na zdjęciach elektrolity w tej karcie nie są jakiś wysokich lotów, plus za chyba pozłacane wyjścia (punkty styków). Bardzo często chcemy zmodernizować w swoim już leciwym komputerze PC - kartę dźwiękową, ale zapominamy o zasilaczu! Zasilacz ten często już po wielu set czy tysiącach godzin ma obsłużyć jeszcze dodatkową nową kartę i tutaj pojawia się problem.
Ważne aby DAC posiadał separowane niezależne zasilanie z porządnego transformatora, a nie z zasilacza impulsowego. Dodatkowo zasilacz wyposażony jest w zabezpieczenie przed zakłóceniami z sieci, wysokiej jakości diody prostujące plus baterię kondensatorów dużej pojemności, o jak najniższym ESR. Tego nie ma w zasilaczu impulsowym w komputerze bo najczęściej jest chiński.
Z tego co zdążyłem zauważyć wąskie gardło w każdym DAC stanowią słabe op-ampy oraz zasilanie.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Kilka pytań technicznych. 8 года 4 мес. ago #6173

  • tomias
  • tomias аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 58
  • Репутация: 0
W porównaniu Fiio z czymkolwiek innym niestety nie pomogę, bo do tej pory moje laptopy miały karty muzyczne zintegrowane marnej jakości. Podpięcie kablem internetu do lapka powodowało słyszalny pogłos,szum i zakłócenia w głośnikach. Po rozpakowaniu daca, aż parsknąłem śmiechem gdy zobaczyłem urządzenie niewiele większe od pudełka zapałek. Ale później pełen szacun jak to zagrało. Zero zakłóceń dźwięk czysty i po prostu dużo lepszy.
Mogę tylko Ci zaproponować odsłuch jakbyś był w pobliżu (Podlaskie), lub ewentualnie pożyczyć do testów.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Kilka pytań technicznych. 8 года 4 мес. ago #6174

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
to ja się chyba pobawię i sam sobie zrobię DACa.
nie wiem co jest w SB Auidgy 2 ZS natomiast w porównaniu z integrą gra znacząco lepiej. Dlatego pytałem się z czym kolega Tomias porównywał, okazuję się, że z kartą zintegrowaną. W ogóle nie dziwi mnie wynik tego pojedynku i z drugiej strony nadal nie jestem przekonany czy FiiO będzie znacząco lepsze od mojego SB.
Kolego Tomias, dziękuję za propozycję odsłuchu - pewnie nie pojawię się w najbliższym czasie w Podlaskim ale dzięki za chęci! :)

P.S. jeśli mowa o wzmacniaczach operacyjnych to trochę się nimi nażąglowałem przy okazji tuningu CD. Mój faworyt na dzień dzisiejszy to OPA2228
Последнее редактирование: 8 года 4 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа