Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać?

O:Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 9 Jahre 5 Monate ago #5581

  • Marek-41
  • Marek-41s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 114
  • Dank erhalten: 2
  • Karma: 1
Właśnie dostałem w prezencie taką zabawkę.Najwyższy model firmy schneider z roku 1979.Jest kompletny,ale wymaga naprawy.Czekam na serwisówkę.
Letzte Änderung: 9 Jahre 5 Monate ago von Marek-41.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 9 Jahre 5 Monate ago #5583

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
szukam manuala, ale póki co w necie cisza

ładny sprzęcik
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 9 Jahre 5 Monate ago #5608

  • mario2369
  • mario2369s Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 23
  • Karma: 0
Zakup comba chwilowo wstrzymany bo nie mogłem się oprzeć i kupiłem ... Philipsa 22RH720 :woohoo:
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 9 Jahre 5 Monate ago #5609

  • Marek-41
  • Marek-41s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 114
  • Dank erhalten: 2
  • Karma: 1
Też fajny.Mam takiego i trochę niedomaga.Potrzebuję też górnej pokrywy.Gratuluje.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 9 Jahre 4 Monate ago #5662

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Kombajny niestety mało popularne ale ja zbieram namietnie.Najgorsze w nich były kaseciaki za to amplitunery i gramofony przyzwoite.Polecam Grundig wszystkie serie RPC bo brzmąa rewelacyjnie..magnetofony w 100 % SA DESTRUKTAMI BO ROZPADAJA SIE SLYNNE TRYBIKI.Jeżeli nawet cudem będzie dobry to zaraz sie rozleci a zdobyc nie mozna .Sa niektore na jebaju ale za kosmiczne ceny.Poczawszy od RPC 100/200/300/350 i 360 oraz najwyższe modele 450 i 650 graja naprawde fantastycznie.jednak nalezy sie liczyc że będa wymagać dobrego serwisu bo czesto maja upierdliwe a nielatwe do usuniecia awarie.Ale naprawde warto.
Doskonale graja kombajny Telefunkena poczawszy od modelu 3520 przez modele serii 5000.Oparte na doskonalych podzespołach (modulach) z amplitunerów TR 350 i 550.Nic więcej nie mozna wymagac.kaseciaki w nich sa lepsze od grundigowskich i po wymianie pasków(co niełatwe)z reguły działaja b.dobrze.Nieltor maja to pskudne Dolby ale trafiaja sie odele z Telefunkenowskimznacznie lepszym systemem redukcji szumów HighCom.Oba systemy sa miekompatybilne i kaset nagranew tych sytemach nie nadaja sie do odtworzenia jezeli magnertofon nie jest dwusystemowy.Nagrane bez kompreski dziłaja OK.osobiscie nie uzywam Dplby bo pogarsza dźwiek.Co z redukcji szumu jeżeli brak wysokich?
Inne warte polecenia to Braun np S 400 ale rzadki i zawsze drogi lub 308 oraz Wega. Zwłaszcza Wega to piekne klasykiio pieknym brzmieniu.Innych raczej nie polecam chyba że jako zabawke.
Gdyby Koledzy byli zainteresowani to mam na zbyciu kilka tych klasyków bo kolekcja sie nazbyt rozrosła i brak miejsca.
Pozdrawiam Tomasz
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

A ja mam coś takiego i polecam 8 Jahre 9 Monate ago #5909

  • Cellulitis
  • Cellulitiss Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Beiträge: 80
  • Dank erhalten: 1
  • Karma: 2
Witam wszystkich bo to pierwszy mój wpis :) u Was

Ja mam to combo.
Produkcja - firma Lisenkoetter typ Disco 9500. Gra bardzo dobrze. Do Jazzu bardzo dobry. Cieplutkie brzmienie. Naprawdę niezła szczegółowość.Duża w tym zasługa chyba tych kolumn Carnegie 120. Waga 1 szuki to18 kg!!! Duży (20cm) głośnik basowy. Obudowa zamknięta. Z tyłu dwa rodzaje zacisków. Maskownice z przodu podobne do tych, które widziałem w Telewatt'ach.

Słowo o producencie.
Lisenkoetter to firma, która produkowała drewniane skrzynki do telewizorów. Podobno montowali nagłośnienie w niemieckich studiach TV. Wykonanie mebla po prostu bajka. Solidna rzecz. Szafka posiada kółka. Kolumny nie ;)
Cały zestaw mebel RTV + kolumny nabyłem w stanie gabinetowym jak ten na zdjęciach. Całkowicie sprawny.
Na moje oko to producentem combo będzie raczej Telefunken, no może ewentualnie Uher lub Grundig. Stawiam jednak w 75% na Telefunken'a.
Ogólnie bardzo polecam. Jak na combo to według mnie jest superwypas i robi świetną robotę w salonie, tak wizualną jak i odsłuchową. Oczywiście subiektywnie to oceniam.
Nie do sprzedania :)
Osobiście podobją mi się też kombajny Saba i Grundig'i serii RPC i RTV


Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 8 Jahre 9 Monate ago #5910

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
Gratuluję sprzętu, jest bardzo solidnie wykonany, wzmacniacz także 2 x 50 Wat z trafo toroidem, gramofon Dual 496. Faktycznie te kolumny są bardzo niedoceniane, bo ludzie tego nie znają, ale to bardzo dobra kolumna i cała ta linia gra bardzo dobrze.
mam kilka w zbiorach kombajnów i sporo słuchałem, Grundigi RPC 200,250 300 350 sa bardzo ładne i graja ślicznie, Saby także mam najwyższy bodel, ale dla mnie i tak numero UNO to ITT 9071 z pilocikiem,
powiem szczerze że jeszcze nie widziałem piękniejszego kombo - szczerze polecam.
WEGA także robi ciekawe komba.
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 8 Jahre 9 Monate ago #5911

  • Cellulitis
  • Cellulitiss Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Beiträge: 80
  • Dank erhalten: 1
  • Karma: 2
A powiedz Pootrze biorąc pod uwagęwygląd to według Ciebie kto może być producentem tego combo?

ps. ITT HC 9071 obiektywnie naprawdę ładne choć jak dla mnie zbyt dużo digit'ów ;)
Letzte Änderung: 8 Jahre 9 Monate ago von Cellulitis.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 8 Jahre 9 Monate ago #5915

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
na telefunkena to raczej mi nie wygląda - za ładne - żartowałem -:)
firma ta zajmowała się tworzeniem "drewnianych ubranek" dla takich marek jak Philips, Loewe czy Dual,
gramofon to widać że duala, reszta obstawiałbym na Loewe albo philipsa
i faktycznie muszę przyznać że ten sprzęt wygląda ślicznie,

podobnie śliczny i designerski jest model Wega Stereo Concept 51 (1978) i jak dla mnie SABA Cenetr HIFI 9920 (w wersji Silver)
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Amplituner i gramofon w jednym.Co wybrać? 8 Jahre 9 Monate ago #5916

  • Marek-41
  • Marek-41s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 114
  • Dank erhalten: 2
  • Karma: 1
Pięne zabawki,ale trzeba mieć duużo wolnego miejsca he he.No i ich serwis ,to koszmar.Dostęp z reguły fatalny.
Ja w piątek wiozę swojego do przyjaciela 300 km i spróbujemy razem ożywić bestię.
Mam już dzięki pomocy kolego z forum serwisówkę i tu zonk.W serwisówce i na wszystkich zdjęciach ,jakie widziałem występuje gramofon duala z napędem paskowym.A w moim jest gramofon technicsa z napędem bezpośrednim.Ciekawostki do tej pory nie rozgryzłem.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.