Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: kolumny do studia domowego (400 zł)

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5004

  • michalg
  • michalgs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 9
  • Karma: 0
Nie udało się wygrać pierwszej aukcji (z poprzedniego posta). Pogrzebałem trochę na allegro i wpadły mi w oko dwa modele Marantz i jeden Saba i Yamaha.

Yamaha NS-G30mkII, MARANTZ HD 400 mają bass reflex. Starałem się znaleźć w google coś więcej o nich i parę razy przewinęło się stwierdzenie, że dźwięk jest "szczegółowy". Myślę, że właśnie o to mi chodzi...

Saba Box ultra 600, Marantz HD 66 natomiast są określane jako grające czystym i zrównoważonym dźwiękiem.

Co sądzicie o tych modelach i czy spełnią moje wymagania jako odsłuch w studio?

linki do aukcji:

allegro.pl/marantz-hd-400-i3554061228.html

allegro.pl/kolumny-marantz-hd-66-i3551673612.html

allegro.pl/kolumny-saba-box-ultra-600-vintage-i3536359248.html

allegro.pl/yamaha-ns-g30mkii-kolumny-0213-i3509393054.html

Tak przy okazji, sprawdziłem ceny na aukcjach w USA i są niższe przynajmniej 2x...
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5006

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
tutaj masz coś ciekawego - aktywne kolumny philips 22rh 544,
czyli kolumna i wzmacniacz w jednym, możesz spróbować się potargować, wydaje się wg mnie najciekawsza opcja... wydaje mi sie ze świetnie sprawdza sie jako monitory studyjne.

kolega Marek-41 posiada/ł takie kolumny i sporo wie o nich - zerknij tutaj, poczytaj i zapytaj
vintage audio
Letzte Änderung: 10 Jahre 6 Monate ago von piootr.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5012

  • michalg
  • michalgs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 9
  • Karma: 0
No eBay APP ID défined in Kunena configurationFajne te kolumny, nawet oglądałem ostatnio na ebayu niższy model chyba 541.
Tylko cena wywoławcza 700 zł to zdecydowanie za dużo. Marek-41 też zapłacił za nie ok 400 zł.



Dzięki piootr za zainteresowanie tematem. Narazie czytam i przeglądam serwisy aukcyjne.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5017

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
za 400 zł teraz raczej bez szans aby je kupić, ale 500-600 zł to juz bardziej realna kwota, poza tym musisz pamietać że kolega Marek-41 może zaryzykować i kupić sprzęt który może być podejżany, ponieważ w razie problemów jest w stanie sam sobie go naprawić (o ile sie nie mylę), nie wiem jak wygląda u Ciebie sytuacja czy tez możesz tak ryzykować by w razie problemów samemu go sobie naprawić, "rydzyk" fizyk jak to mawiają

spokojnie jest tego sporo i co chwile coś się pojawia ciekaweo
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5019

  • michalg
  • michalgs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 9
  • Karma: 0
Teraz trochę poza tematem.
Nakręciłem się trochę czytając to forum i inne strony o vintage audio i postanowiłem kupić kolumny i skompletować jakiś zestaw. Piootr zarekomendował w wątku wyżej kolumny pioneer cs-100z i postanowiłem je kupić. Chciałbym dobrać teraz do nich jakiś wzmacniacz/amplituner. I tu zwracam się znowu do was o pomoc... Zależy mi też na wyglądzie, buduje sobie dom i mogą stanowić niezłą ozdobę.

ten mi się podoba:

allegro.pl/porzadny-amplituner-stereo-vi...800-i3560913948.html

A co myślicie o tym?

allegro.pl/hitachi-sr-2000-0513-i3508428544.html

wegavision.pytalhost.com/Hitachi/hitachi81/hitachi81-43.jpg
Letzte Änderung: 10 Jahre 6 Monate ago von michalg.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5026

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
to hitachi to sobie daruj,

STR-4800, ładny amplituner cała linia jest bardzo ładna, powiem tak można kupić coś taniej co zagra sporo lepiej - niekoniecznie będzie lepiej wyglądało... z tej linii to raczej celowałbym w modele oczko wyżej 5800 lub 6800SD

jeżeli chcesz coś taniego to proponuje taki oto wynalazek, tylko nie wiem jak to technicznie wygląda, niby sprawny pisze sprzedający,
AIWA AF-3090 tu aukcja, a tu w mojej kolekcji, do poczytania

kolumny Pioneera chyba są 40W i amplituner też ma 40W(ale to do sprawdzenia, jak i impedancja aby pasowało), lepiej jakby kolumny były troszkę większej mocy, ale nie popadajmy w paranoje, przecież nie będzie heblował na pełnej mocy,

...ta Aiwa to kawał maszyny, wewnątrz ma bebechy najwyższego modelu amplitunera AX-7600,
nie wiem jak się sprawdzi z jazzem bo niestety nie słuchałem na niej jazzu ale wiem jedno że zagrało świetnie pełnym solidnym brzmienie, bardzo dobra panorama stereo, miałem porównanie z modele niższym AX-7500 i powiem że różnica w brzmieniu była mocno odczuwalna na korzyść 7600, pamiętam że grałem wtedy też Sansui QRX-7500 i Aiwa nie miała się czego wstydzić. Do tego wszystko wykonane ze świetnie spasowanych materiałów - błyszczący itp.. jedna wada - ten deck który jest razem w komplecie nie byle kaseciak, ale praktycznie w każdym modelu jaki się sprzedawał jest zepsuty, naprawa przeważnie karkołomna, choć może faktycznie wymiana pasków i po problemie, ale na 80% bym na to nie liczył, warto nabyć choćby dla samego amplitunera.
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5028

  • michalg
  • michalgs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 9
  • Karma: 0
Własnie licytuję aiwe, może się uda. Ale mam pytanie czy da się trafić na allegro gramofon AP 2500? Czy jest w rozsądnej cenie? Ewentualnie czy gramofony z lat następnych pasują wzornictwem do AF 3090?

Post nieważny, nie udało się kupić amplitunera...
Letzte Änderung: 10 Jahre 6 Monate ago von michalg.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5029

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Widzę, że poszła za bardzo wysoką cenę, ja jakoś rok temu kupiłem taką z również niedziałającym magnetofonem, może w nieco gorszym stanie, ale za ok. 3x mniejszą kwotę. Nie ma to jak magia opinii w internecie. Trochę zachwytów i już cena rośnie.
Co do gramofonu AIWA AP 2500 - to bym się zbytnio nie łudził, jak od jakiś kilku lat przeglądam allegro to tego modelu nie trafiłem jeszcze.

Wracając do tego combo.
AIWA AF-3090 - nie jest zła, ale za tą kasę co poszła to powinien się sprzedać egzemplarz w pełni sprawny. Doprowadzenie tego magnetofonu do działania to nie lada wyczyn o czym może poświadczyć osoba, która przejęła ode mnie odbironik, który ja miałem ;)
Biorąc pod uwagę, że dokładając ~150zł można się pokusić o zdobycie wzmacniacza AIWA AA-8700, a niedawno poszedł luxman L430 z tunerem za 560 to już w ogóle nieporozumienie.
Letzte Änderung: 10 Jahre 6 Monate ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5030

  • michalg
  • michalgs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 9
  • Karma: 0
nie udało się wylicytować AIWY...

Wczoraj miałem okazję kupić Telefunken TR350 i skorzystałem z niej (niecałe 200zł). Myślę, że to dobry wybór, bo nie raz były chwalone tu na forum te modele. Sam amplituner jest w dobrym stanie. Przeglądając katalogi, widzę, że można zbudować też ładny zestaw.

Co prawda jeśli chodzi o wzornictwo te mnie nie powala, ale pewnie jak mi się spodoba vintage audio, to za jakiś czas będę chciał wymienić sprzęt.

Piootr pisał też o kablach. Jakie polecacie do takiego zestawu?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 Jahre 6 Monate ago #5031

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
faktycznie natłukli sporo na ta AIWĘ - się nie spodziewałem, przeważnie sprzedaje się w granicy 200-250 zł, chyba że ustawka,

choć jakby się nad tym zastanowić głębiej i porównać brzmienie do ceny to i tak cena nie jest taka zła,

z kablami nie szalej - bo w większości przypadków to zwykłe voodoo a już na pewno te kosmicznie drogie to jakieś nieporozumienie,


TR350 jak sprawny i w ładnym stanie to rozsądna cena, widziałem gdzieś model TR500 ale chyba był droższy
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.