Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: wzmacniacz do kolumn b&w

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4170

  • decob
  • decobs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 9
  • Karma: 0
A nie jest czasem za mocny do moich kolumn?
No i tutaj masz 8 Ohm, a moje kolumny mają 4 Ohm.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4171

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
soviet100 napisał:
Tak wiem znowu po mnie pojedziecie bo proponuję technicsa i tak też uczynię .

B&W bardzo dobre kolumny made in England .

Nie bierz żadnego grundinga czy coś podobnego to były firmy niszowe .

Przede wszystkim nie kupuj amplitunera nikt nigdy dobrze ich nie robił .
Najlepiej zestaw Wzmacniacz + tuner .


nie, wcale nie pojadę po Tobie dlatego, że oferujesz technicsa - bo technics też miał kilka ciekawych konstrukcji i ogromne doświadczenie audio, ale dlatego że nie masz doświadczenia z innymi firmami jak np Grundig, rozumiem że opluwanie Grundiga poparte jest doświadczeniem przesłuchania Twoich 5 wzmacniaczy które obecnie masz w domu,

..."Grundig firma niszowa"... - tutaj to rozbawiłeś mnie na dobre...:)

moja opinia opiera się na tym że posiadam w domu praktycznie wszystko z tzw. "Złotych Lat Sprzętu Audio" co zbudował Grundig, począwszy od prostego V1000 a skonczywszy na Fine Arts A-9000, ale nie tylko z Grundiga bo i z Telefunkena, Sansui i Luxmana, Marantza i inne..

a co do kolegi TEMP67 to amplituner który kupił wcale nie był w takim złym stanie, miał kilka drobnych usterek, które zostały naprawione małym kosztem, poza tym sam widziałeś co było w aukcji napisane - "sprzęt sprawny w stanie kolekcjonerskim" - co jak się okazało niestety nie było prawdą i nikt nie jest wróżką żeby przewidzieć że sprzedający nie opisał rzetelnie przedmiotu,


a tak miedzy nami, to dam sobie rękę obciąć że ten ITT zagrał o niebo lepiej jak ten technics który mu oferowałeś, to w ogóle nie była ta klasa sprzętu - ze znaczą przewagą dla ITT.

technics su-v670psx - to kawał maszyny w klasie AA ale niestety nie do tych kolumn, przecież ten wzmacniacz rozniesie te kolumienki jest za mocny,
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4172

  • soviet100
  • soviet100s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Beiträge: 86
  • Karma: 0
Przecież nikt nie mówił że ma słuchać na max nawet lepiej jak by słuchał przy minimum ponieważ pracuje w czystej klasie A a dopiero potem włącza się hybryda powyżej 10w na kanał .

Niszowa miałem na myśli te amplitunery jak zresztą każda bo nie widziałem w życiu jeszcze żeby ktoś zrobił porządny amplituner w sensie tej dynamiki , mocy i zniekształceń .

Słuchałem Fine Arts 3 i jak to miał być flagowy model to bez rewelacji .
Tak samo sprzedałem swojego Telefunkena już i chłop jest bardzo zadowolony a mnie te dźwięk przerażał a popatrz na to że np RR 200 i RA 100 np zachwalam .
Może źle trafiałem w Grundig . Najbardziej to mnie denerwuje na allegro w takich sprzętach jak np w TEMP że wszystko działa a jak przychodzi to połowa rzeczy nie działa .

Te kolumny miałem na myśli że są dobre jako monitorki koło komputera jak chcesz sobie posłuchać radia np .
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4173

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Fine Arts 3 to akurat już plastikowa tandeta.Wcześniejsze modele 100x lepsze.

Oczywiście nie prawdą jest, że amplitunery to shit... Wystarczy zajrzeć do wątku o "monster receiverach" na tym forum, żeby się przekonać, że w tzw golden age audio amplitunery potrafiły zadziwić jakością wykonania i dźwięku niejeden wzmacniacz.

To co kolega soviet tu wygłasza to twierdzenie, jak sądzę, oparte na doświadczeniach zebranych z urządzeń późniejszych - lata 90-te i wyżej.

jeśli chodzi o tego grundiga R-3000 to proszę o nie licytowanie :P
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4174

  • soviet100
  • soviet100s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Beiträge: 86
  • Karma: 0
Sprzęt lata 85-90 .

Nie wiem właśnie czemu tak jest ale technicsy z tych lat są jakoś mniej "wyjeb%%" niż te amplitunery np mój telefunken czy tempa ITT .

Kupiłem tego swojego v650 i wszystko działa pięknie idealnie a już 3 amplituner w którym zawsze coś nie działa mimo że miał działać .

Tak samo jak porównuję Tele TR 550 90x2 do mojego v650 110x2 (4ohm) to różnica jest kolosalna czystość uderzenie i mocy nie brakuje .
Telefunkena sprzedaję chłop zadowolony jak mu to pięknie gra .
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4175

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
dzieje sie tez tak dlatego, iz amplituner towzmacniacz i tuner w jednym i najwyczajniej w swiecie jest wiecej do psucia sie.

Fine Arts 3 to kicha i wszystkie nizsze modele,

a co do kupowania na alledrogo to faktycznie wkurzajace sa nierzetelnie opisywanie sprzetu, ja juz sie przyzwyczaiłem i wiem jedno ze jak ktos pisze ze "sprzet sprawny" to pewnie i tak treba bedzie coś przeczyscic jakis lut poprawic czy wymienic zaówki to tak w najlpeszym wypadku, jakby na to nie patrzec to ma prawo, chyba ze ktos pisze ze sprzet jest po odnowieniu ale za to trzeba płacic, poniewaz to kosztuje sporo ciepliwosci, czasu i ciężkiej pracy...
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4176

  • soviet100
  • soviet100s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Beiträge: 86
  • Karma: 0
No ale jak ktoś pisze sprawny w 100% to jak kanał zanika co jakiś czas to chyba nie jest sprawne w 100% ?

W końcu zrobiłem nowe fronty do moich Jamo i miałem rację pisząc że moja kolumna jest 4 pasmowa ( 4 cewki ) .
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4177

  • decob
  • decobs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 9
  • Karma: 0
Wracając do tematu.
Do 350zł wzmacniacz dla tych kolumn.
Pomóżcie.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 3 Monate ago #4178

  • soviet100
  • soviet100s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Beiträge: 86
  • Karma: 0
Poszukaj na tablicy.pl albo na allegro.pl czegoś blisko siebie co możesz sprawdzić i najlepiej odsłuch zrobić to moje zdanie a jak chcesz wysyłkowo to technics bo to albo działa albo nie tak jest w przypadku hybryd ( Kup sobie najlepiej AB klasę )
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 Jahre 2 Monate ago #4189

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
nabyłes juz jakis wzmacniacz
możesz napisac jakie parametry maja te kolumny
próbowałeś je moze na czymkolwiek ?
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.