Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz

Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz 4 года 7 мес. ago #8468

  • Areczek
  • Areczek аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
W pierwszej kolejności Witam Wszystkich

Chciałbym zakupić klasyczny zestaw vintage składający się z wzmacniacza oraz decka. Szukam zestawu do pokoju około 20 m2 który posłuży przez lata :).
Mam na ten cel przeznaczone 1000 pln.
Wiem, że wybór jest szeroki jak świat nie mniej własnie dlatego piszę tutaj bo wiem, że mogę liczyć na rzetelność i waszą pomoc. Jeśli ktoś coś może mi podpowiedzieć, to będę wdzięczny.
Zastanowiłem się nad Pioneerem Blue Line ale jestem otwarty na inne opcje.

Pozdrawaiam

Arek
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz 4 года 7 мес. ago #8469

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Cześć!
Nie chce Cię martwić ale Pioneera blue line w dobrym stanie, deck+ wzmacniacz, nie kupisz za 1000zł. Na pocieszenie jednak powiem, że nie ma czego żałować, bo żaden to rarytas pod względem dźwiękowym. Dopiero najwyższe modele można uznać za udane, a te kosztują już ponad 2 tysiące za sam wzmacniacz.
Rozumiem, że sprzęt ten może się podobać, natomiast należy sobie zadać pytanie czego szukamy, dźwięku czy prezencji. W tej cenie - do 1k pLN - nie da się tego już tak łatwo pogodzić, bo wszystkie najlepiej prezentujące się modele bardzo podrożały.
Inne pytanie to dlaczego szukasz decka, czy masz dużo kaset, dawno nie słuchanych z wartościowymi nagraniami?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz 4 года 7 мес. ago #8470

  • Areczek
  • Areczek аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Dziękuję za odpowiedź.
A co myślicie o zestawie Pioneer CT-F 600 plus SA 508? Taki w tej cenie mógłbym skompletować a z czasem pomyśleć o wyższych modelach takich jak np SA 8800 . Kaset mam trochę od kuzyna któremu zajmowały miejsce (około 40 szt głównie rock) dobrze zachowane.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz 4 года 7 мес. ago #8471

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Odpowiem tak... wg mnie muzyka z kaset kupowanych kilkadziesiąt lat temu brzmi marnie...kaseta broni się tylko wtedy kiedy nagrywasz ją dobrej jakości taśmie i dobrym magnetofonie. Jedyne uzasadnienie na kasety w dzisiejszych czasach to pewna nostalgia do kręcących się szpulek. Rozumiem to, sam przez to przechodziłem lata temu, aż dałem sobie spokój.
Rozumiem, że podobają CI się pioneery ale ani decki ani wzmacniacze Pioneera tej klasy i z tego okresu nie urzekają. Miałem kilkanaście decków i najmilej wspominam SONY chyba TC-K71. Bardzo dobre brzmienie miał tez model niższy TC-K61, który będzie sporo tańszy. Nawet SONY ES przegrywał z nimi pod względem barwy.
Jeśli chodzi o wzmacniacze to Twój wybór też jest daleki od dobrego grania. Jeśli chodzi o Pioneera w rozsądnej cenie to tylko nowsze modele np a-77x. Czy masz już kolumny?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz 4 года 7 мес. ago #8472

  • Areczek
  • Areczek аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Jest dokładnie tak jak piszesz, bradziej sentyment do starych czasów. Do odsłuchu CD czy winyli mam przyzwoity zestaw Marantza. Vintage poszukuję do pokoju który mam tzw swoje graty. Wezmę pod uwagę Twoje wskazówki. Kolumn jeszcze nie mam bo bez wzmacniacza nie próbowałem nawet dobierać. Nie chcę inwestować zbyt dużo bo po pierwsze, żona by mnie z domu wygnała :) a po drugie zawsze można sukcesywnie wymieniać elementy zestawu na lesze modele. Na razie chcę sie cieszyć starymi kasetami i je dosłuchać :)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz 4 года 7 мес. ago #8473

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
W tej sytuacji najlepiej jak kupisz taki jak Ci się podoba wizualnie, poszperaj na alle, olx, jak będziesz chciał zasięgnąć opinii o konkretnym modelu to pytaj :)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuję Zestawu vintage DECK + Wzmacniacz 4 года 6 мес. ago #8481

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Witam.Mam na sprzedaż doskonała wieżyczke Grundig MR 200 +kaseciak MCF 200.Bardzo dobry dźwiek.Sprawne 100 %.Paski w kaseciaku wymienione.Kolor brązowy.Zaleta nieduże wymiary a mocowo 2x 25 W.
Pisz na Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа