Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Polubilem to:)

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6879

  • hakim 34
  • hakim 34 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich serdecznie :) Trafilem tu przede wszystkim z wlasnej potrzeby.Rozczytalem sie wsrod was,probojac troszke ciekawostek zapamietac ktorych jest tutaj mnostwo.Zawsze lubilem muzyke,przede wszystkim sluchac.Nie tak dawno temu wpadlem do sklepu,a raczej komisu gdzie zwoza wszystko i nic z niemiec.Spodobal mi sie wybor sprzetu muzycznego roznorakich wiez itp.Chcialem w sumie cos kupic,jaks lepsza wieze by sobie sluchac to co lubie.Facet mi doradzil wlasnie wzmacniacz i kolumny.To Wziolem no i jestem zachwycony:)Dwie kolumny pioneera i grundig t7500.Taki ma symbol na przodzie.Kupilem wszystko normalnie w ciemno,ale chcac byc szczery to uwazam to za strzal w 10-e:)Do tej pory mialem zestaw glosnikow podlaczanych do komputera,kosztowal duzo duzo wiecej ale ja juz wiem ze sie chowa.Zaczalem sie tym interesowac i tym sposobem wpadlem tutaj.I mam pytanie oczywiscie.Jak Wy zaczeliscie przygode w tym kierunku?Jak to trafilo do was:)?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6880

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
witaj,
to jest jak choroba przenoszona drogą ???... no właśnie, pewne jest to, że zaraziłem się od kogoś innego.
Jeden mój przyjaciel kiedyś zapytał mnie co ja w tym wiedzę takiego szczególnego, że opowiadam o tym z taką pasją i zaangażowaniem.
Sprezentowałem mu amplituner i kolumny.
Dzisiaj już zna odpowiedź na swoje pytanie, mimo że nie udzieliłem mu nigdy odpowiedzi !
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6882

  • Charakterny
  • Charakterny Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Oklaski: 0
Ja miałem sprzęt na czasie za ok. 3000 zł ale bardzo mnie irytowało to, że z każdego źródła gra inaczej i strasznie dużo jest zbędnych ustawień a dzwięk mnie nie zachwycał. Ze 2 czy 3 lata temu będąc na działce na Mazurach poszedłem z teściem do lombardu gdzie było dużo sprzętu i wpadł mi w oko Harman Kardon 330A i małe kolumny JVC SK 33 jeśli dobrze pamiętam, teraz uwaga - cena 100 zł wzmacniacz a 150 zł kolumny. Jak to włączyłem to po powrocie do domu wystawiłem swój "nowoczesny" sprzęt na sprzedaż chyba puściłem za 1800 albo 2000 nie pamiętam. No i się zaczeło ..... Szwagier i teść to samo.... Pochwale się, że dla zabawy założyłem konto na Instagramie Audio_Vintage_World 28 lipca i mam już prawie 900 obserwujących :D
Ostatnio zmieniany: 7 lata 5 miesiąc ago przez Charakterny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6883

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Ja to zawsze lubiłem stare graty, a w komisach czułem się jak ryba w wodzie :P przez dłuższy czas takim moim "jeziorkiem" było allegro, ale ostatnio już powoli ewoluuje i wychodzę na suchy ląd :P
Skończyłem kolekcjonerstwo (mam tylko 4 wzmaki, deka, CDka, 2 tunery i jedną parę kolumn), a skupiam się jakości...albo chociaż staram się w ramach ograniczeń finansowych:D

P.S. Wzmacniacz grundiga to nie czasek V 7500, T- to grundig ma tunery :whistle:
Ostatnio zmieniany: 7 lata 5 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6884

  • Pumcat
  • Pumcat Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posty: 189
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Kiedy ja zaczynałem byłem jeszcze wtedy piękny i młody.W całej paczce kolesi królował wtedy grafitowy Technics.Składałem to w wieże i czułem się jak gość ! Przeważnie zaglądało się do komisów i stamtąd wyrywało się następne modele.Któregoś razu z braku kasy kupiłem mój pierwszy amplituner vintage AKAI modelu już nie pamiętam ale po google bym znalazł i wtedy wiedziałem że to jest to,później przyszły kiepskie czasy zwane życiem.Po kilku latach postanowiłem wrócić i dorwałem amplituner SONY STR-11L jak ja byłem nim zachwycony do dziś mam do niego sentyment i kiedy widzę go na aukcji korci żeby kupić.Dalej potoczyło się to w stylu apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6887

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Heh, też miałem STR-11L w początkach swojej przygody :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6895

  • hakim 34
  • hakim 34 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Witam ponownie :) fajnie ze ktos z was zechcial napisac.Tak ze na satrcie nie mam sie gorzej od was:) Najwazniesze ze milo sie w chalupce zrobilo,taki fajny miekki basik,i nic nie trzeszczy i szumi w przerwie miedzy piosnkami(no moze poza stara:)|)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6897

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
A ja zaczalem bardzo dawno temu od skladania radiooodbiornikow tranzystorowych.Potem proby z lampowcami.Póżniej przerwa byla i gralem sobie na przedwojennym lampowcu Blaupunkta ktory doskonale odbierał Radio Luxembourg.Ech gdzie te czasy.Nieco pózniej pasja stała sie motoryzacja zas z dobrym sprzetem zetknałem sie w Szwecji w latach 70-ychi tam rozpoczeła sie kolekcja.To był najlepszy okres dla producentów HiFi gdy sprzet gral jak powinien a nie było digitala i wydumek oraz ogólnego psucia muzyki.Niestety wiele mogłem pomacac tylko bo kasy brakowałoa ceny byly horrendalnie wysokie.W PRL krolował sredniej klasy sprzet z Pewexu i koncern Unitra.
Wiele by opowiadac ale tak naprawde zbieractwo zaczelo się na stare lata gdy na rybnku pojawil sie Internet i Allegro.7-8lat temu oldtimery były bardzo niedoceniane a rynek kupującego ubogi więc mozna było wyrwac świetne sprzety za przysłowiowa złotówke.I tu przydały sie pasja i inzynierskie wyksztalcenie.W zasadzie każdy sprzet z lat 60=70=80 wymaga dobrego serwisu i cud ów nie ma.Kolekcjonerstwo pozwoliło mi na zapoznanie sie z wyrobami najlepszych firm choc drogich wypasow unikam bo z reguły brzmia marnie.Kolekcja urosła do ponad 600 sztuk tunerow ,gramofonów wzmacniaczymamplitunerow ,kaseciaków i szpulowców i wcioąz sie rozwija.Przestałem ją ogarniac i zaczynam pomalu wysprzedawac bo brak miejsca a poza tym szkoda gdy sie piekne sprzety "kisza'
Pozdrawiam Tomasz
PS Najbardziej lubie pełne renowacje czesto z dorobieniem czesci.Malo slucham z braku czasu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polubilem to:) 7 lata 5 miesiąc ago #6901

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
W moim przypadku zobaczyłem i usłyszałem u mojego świętej pamięci Wujaszka komplet Kenwooda KA-6004 + KT-6005 i kolana mi się ugięły do tego juz nie pamiętam w komplecie był jakiś wysoki model starych kolumn z pięknymi, drewnianymi maskownicami. To była poezja. Wujek często raczył mnie długimi wywodami o tych starych i pięknych sprzętach audio a wiedzę miał sporą.
Ja zacząłem od Kenwooda KR-7200 i godzinami się w niego wpatrywałem - brzmiał przepięknie i brzmi nadal :).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.