Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dobór dławika do wzmacniacza RED Sound Micro BMP

Dobór dławika do wzmacniacza RED Sound Micro BMP 7 lata 7 miesiąc ago #6830

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0

Mam wzmacniacz słuchawkowy z funkcją licznika bitów firmy Red Sound Micro BPM. Planowałem go używać jako wzmacniacza słuchawkowego. Mam jednak problem - kupiłem z uszkodzonym gniazdem zasilania i myślałem, że to chwilka i będzie po naprawie. Okazało się, że ktoś próbując naprawić to gniazdo uszkodził mechanicznie dławik SMD na wejściu zasialania. Niestety nie mogę znaleźć schematu tego urządzenia, a przez to że dławik jest uszkodzony, to również odczytać jakie ma parametry czy go pomierzyć.

Na płytce obok wejścia audio są podobne dławiki SMD, po resztach budowy wnioskuję, że ten uszkodzony miał taką samą, jak te obok. Wyglądem odpowiadają dokładnie np.
SMD 1812 1mH 50mA LQH. Tylko takich dławików o takim wyglądzie, jak wiadomo jest kilkanaście.
Następna sprawa zasilanie:
wg instrukcji zasilanie tego urządzenia powinno się zapewnić 17V zasilaczem DC, o prądzie 320mA. Niestety nie posiadam takiego zasilacza i planuję, go zastąpić 16,5 V zasilaczem o mocy max. 2,6A (od laptopa) lub 17V o mocy 800mA.
Piszę o tym, bo może wobec tej sytuacji należy dobrać dławik do parametrów tych zasilaczy. Co dziwne na forach anglojęzycznych doczytałem się, ze niektóre os. użytkowały ten wzmacniacz z zasilaczami 16V a nawet 15V ? problem wiązał się z tym, że podobno nie wszystkie sklepy sprzedawały ten wzmacniacz z zasilaczem.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 7 miesiąc ago przez Monacor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dobór dławika do wzmacniacza RED Sound Micro BMP 7 lata 7 miesiąc ago #6834

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
jeszcze fotka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.