Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kilka pytań technicznych.

Kilka pytań technicznych. 8 lata 6 miesiąc ago #5980

  • tomias
  • tomias Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Oklaski: 0
Sprawdziłem ofertę (cenę) DAC Nostromo i stwierdziłem że, aż tak bardzo nie chce znacząco poprawić jakości plików, skoro i tak używam tego sporadycznie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kilka pytań technicznych. 8 lata 4 miesiąc ago #6163

  • tomias
  • tomias Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Oklaski: 0
Pochwale się nowym zakupem.
Fiio e10k Olympus. Niesamowite że taka mała rzecz może tak poprawić jakość dźwięku i sprawić tyle radości.
Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym, warto go mieć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kilka pytań technicznych. 8 lata 4 miesiąc ago #6165

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
tomias nic dziwnego że jesteś mile zaskoczony. FiiO E10K to malutki, ale przystępny cenowo (300zł) DAC, a drzemie w nim całkiem dobra elektronika.
DAC oparty na układzie BurrBrown – TI PCM5102 montowany w wiele cenionych i budżetowych CD czy DAC. Sekcja wyjściowa oparta na opampie LMH6643 (0.079% THD).
Ponadto w pełni kompatybilny z ASIO przez mini USB, wyjście słuchawkowe o mocy 200mV i obsługa słuchawek o impedancji od 16 do 150 Ohm. Obsługa plików 24 bitowych o częstotliwości 96kHz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kilka pytań technicznych. 8 lata 4 miesiąc ago #6169

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Tomias, z jakiej karty dźwiękowej korzystałeś wcześniej?
Mnie interesowałoby porównanie takiego FiiO do np. karty SB Audigy 2ZS, czy byłaby tu słyszalna poprawa jakości.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kilka pytań technicznych. 8 lata 4 miesiąc ago #6171

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Laslo a co siedzi w SB Audigy 2ZS? Konkretnie sprawdź kość DAC'a (BurBrown, Wolfson czy inny) oraz jakie op-ampy na wyjściu analogowym. Z tego co widzę na zdjęciach elektrolity w tej karcie nie są jakiś wysokich lotów, plus za chyba pozłacane wyjścia (punkty styków). Bardzo często chcemy zmodernizować w swoim już leciwym komputerze PC - kartę dźwiękową, ale zapominamy o zasilaczu! Zasilacz ten często już po wielu set czy tysiącach godzin ma obsłużyć jeszcze dodatkową nową kartę i tutaj pojawia się problem.
Ważne aby DAC posiadał separowane niezależne zasilanie z porządnego transformatora, a nie z zasilacza impulsowego. Dodatkowo zasilacz wyposażony jest w zabezpieczenie przed zakłóceniami z sieci, wysokiej jakości diody prostujące plus baterię kondensatorów dużej pojemności, o jak najniższym ESR. Tego nie ma w zasilaczu impulsowym w komputerze bo najczęściej jest chiński.
Z tego co zdążyłem zauważyć wąskie gardło w każdym DAC stanowią słabe op-ampy oraz zasilanie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kilka pytań technicznych. 8 lata 4 miesiąc ago #6173

  • tomias
  • tomias Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Oklaski: 0
W porównaniu Fiio z czymkolwiek innym niestety nie pomogę, bo do tej pory moje laptopy miały karty muzyczne zintegrowane marnej jakości. Podpięcie kablem internetu do lapka powodowało słyszalny pogłos,szum i zakłócenia w głośnikach. Po rozpakowaniu daca, aż parsknąłem śmiechem gdy zobaczyłem urządzenie niewiele większe od pudełka zapałek. Ale później pełen szacun jak to zagrało. Zero zakłóceń dźwięk czysty i po prostu dużo lepszy.
Mogę tylko Ci zaproponować odsłuch jakbyś był w pobliżu (Podlaskie), lub ewentualnie pożyczyć do testów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kilka pytań technicznych. 8 lata 4 miesiąc ago #6174

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
to ja się chyba pobawię i sam sobie zrobię DACa.
nie wiem co jest w SB Auidgy 2 ZS natomiast w porównaniu z integrą gra znacząco lepiej. Dlatego pytałem się z czym kolega Tomias porównywał, okazuję się, że z kartą zintegrowaną. W ogóle nie dziwi mnie wynik tego pojedynku i z drugiej strony nadal nie jestem przekonany czy FiiO będzie znacząco lepsze od mojego SB.
Kolego Tomias, dziękuję za propozycję odsłuchu - pewnie nie pojawię się w najbliższym czasie w Podlaskim ale dzięki za chęci! :)

P.S. jeśli mowa o wzmacniaczach operacyjnych to trochę się nimi nażąglowałem przy okazji tuningu CD. Mój faworyt na dzień dzisiejszy to OPA2228
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.