Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 years 8 months ago #7349

  • kret8551
  • kret8551's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 19
  • Karma: 0
Witam Serdecznie, jako że forum ostatnimi laty ucichło - postanowiłem założyć w/w temat ponieważ stoję już na rozdrożu i odnośnie kolumn potrzebuję pomocy.
Moje typy:
JBL 240TI
JBL L100
SONY SS-G5
PIONEER HPM 110
PIONEER CS-995
DALI GRAND DIVA
KENWOOD LS770 MK ?
Wiem, że rozrzut cenowy jest spory ale jak wiadomo nie jest to główny wyznacznik zwłaszcza w dzisiejszym pokręconym świecie gdzie sprzęt nierzadko kosztuje więcej jak nowy :).
Obecnie używam HPM 700 i szczerze mówiąc nie narzekam ale już dawno powinienem pójść trochę wyżej :)
Zbieram, zbieram i zbieram :)>
Last Edit: 6 years 8 months ago by kret8551.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 years 8 months ago #7350

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Witam.Od lat piszę że cena kolumn nie stanowi o jakości.W zasadzie to tylko empiria.Odbiór dźwieku jest subiektywny a zalezy także od"
a.osobistych freferencji
b.rodzaju muzyki
c.warunków akustycznych pomieszczenia.
Osobiście wolę kolumny z lat 70 do 1984 roku około a nowszych 'wypasów" unikam.
Nie polecam kolumn skomplikowanych wielodroznych bo w przypadku spalenia głosnika duuuże i kosztowne kłopoty..
Nawet katalogowo najlepsze konstrukcje potrafią zagrać marnawo jak sie nie spasują ze wzmacniaczem i akustyką ..
Tylko empiria niestety.
Wzmacniacz świetny ale czuły na odpowiedni dobór kolumn.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 years 8 months ago #7351

  • kret8551
  • kret8551's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 19
  • Karma: 0
Właśnie dlatego szukam tzw. pewniaka. Wiem, że swoją uwagę mogę skupić na SS-G5 i ns1000 ale tej drugiej raczej wolę unikać. Nie jestem fanem brzmienia yamahy jest dla mnie za sterylne. Szukam połączenia dobrych niskich tonów takich jak w hpm gdzie bass jest wyczuwalny i rozróżnialny oraz jednocześnie większej przestrzeni która jak mam nadzieję zbuduję szerszą scenę oraz odda większą dynamikę. Co do pomieszczenia jak w większości nie jest to studio tylko zwykły pokój dzienny w kształcie prostokąta, kolumny na krótszej ścianie.
Odnośnie preferencji muzycznych, słucham wszystkiego - najmniej rock'a, przeważa muzyka elektroniczna i wokalna.
Odnośnie F7B nie uważam, że jest wybredny raczej ma na tyle dobre parametry aby obnażyć słabe kolumny :)
Odnośnie G5 wiem, że mogę czekać sto lat albo i dwa miesiące dlatego może są kolumny które mi umknęły. Na alle są JBL L100 ale cena też jest "odpowiednia" sprzedawca nie chce zejść więc chyba sobie odpuszczę.
Zbieram, zbieram i zbieram :)>
Last Edit: 6 years 8 months ago by kret8551.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 years 8 months ago #7352

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Kurcze, gdzie dorwałeś tego wzmaka?
G5 będą pewniakiem tak samo jak NS1000 oraz HPM-1XX - ale szukać można długo. G5 w dobrym stanie ostatnio widziałem chyba w lutym, nie pamiętam za ile poszły (chyba ~2k)
Mi osobiście bardzo odpowiada, jeśli chodzi o kolumny, angielska szkoła - KEF i Goodmans.
Przykładowo:
allegro.pl/kef-cantata-angielskie-hi-end...5168031.html#thumb/5
The administrator has disabled public write access.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 years 8 months ago #7353

  • kret8551
  • kret8551's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 19
  • Karma: 0
Tak naprawdę, sam wzmacniacz dorwać nie było trudno. W 2011 trafiłem na popularnym portalu aukcyjnym. Problemem było wyserwisowanie tego potwora. W sensie jest cała masa niepoprawnych informacji w które ludzie ślepo wierzą jak na przykład jeżdżący prąd końcówek i jej śmierć. Problemem jest seria tej diody która powoduje brak stabilności termicznej przez co mamy lawinowy wzrost temperatury, następnie stopień na tranzystorach bipolarnych który ma chronić bramki SIT-ów też do wymiany bo tranzystory z oryginałem pracują na granicy możliwości, następnie uzwojenia końcówek mocy oraz zasilanie obwodu sterującego/odwracającego , również oczywiście elektrolity bo niektóre potrafią mieć sporą upływność. Po tych wszystkich zabiegach mamy dopiero sprawny egzemplarz, odsiew informacji zajął mi kilka lat :)
Teraz nic nie jeździ, nic nie skacze a końcówka może mieć i 80st i nic jej nie jest :)>
Zbieram, zbieram i zbieram :)>
Last Edit: 6 years 8 months ago by kret8551.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 years 8 months ago #7356

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Celowalbym w hpmy albo goodmans k2 lub jbl 100 .. nie wiem jak z tym wzmacniaczem ale tandbergi system 17 chetnie bym potestowal. Mozesz podpytac jednego uzytkownika w bazie klasykow zamiescil film i zdjecia podobno koluma super.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 years 7 months ago #7366

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Karma: 6
SSG-5 to idealne kolumny do tego wzmacniacza to moja subiektywna ocena ale z doświadczenia wiem że G7 są za duże a G3 za małe :)
Długi czas taki wzmacniacz grał mi do snu w sypialni.
Taj jak zauważył Kolega Goodmans to poza systemowym rozwiązaniem Sony dobry kierunek.
Yamaha NS-1000 odradzam podobnie jak G7 ze względu na to że to nie partner do napędzenia tej wielkości i klasy kolumn (na marginesie nie wiem w jakim stanie słuchałeś NS-1000 ale to że są sterylne to ostatnie co można o nich powiedzieć ;) )
JBL 240 Ti... może być ciekawie bo to odpowiednik G5 , niezłą skuteczność i bezpieczne 8 Ohm impedancji , natomiast L-100 tutaj sprawa jest prosta => nie dasz rady tym wzmacniaczem B) to kolumny do TA-N 900.
Pozdrawiam Patrick.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 5 years 10 months ago #7970

  • DARUTOM
  • DARUTOM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 80
  • Karma: 0
Po piersze zmień wzmacniacz. Po drugie masz racje że trzeba iść wyżej ale to co wymieniłes najwyżej uwsteczni odsłuch. Miałem możliwość odsłuchu prawie wszystkiego z wymienionych -szkoda kasy bo nie wielkość przetworników czy skrzynek wpływa na całość. Mówiąc wprost to na kolan nikogo nie zwali. Odpuść japonskie wzmaki kup sobie coś z usa. Do 5 tysięcy szukałbym tylko dynaudio lub audio physic- wtedy zapukasz do drzwi hi -endu i będziesz oczarowany
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.