Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 week ago #7264

  • Art_ii
  • Art_ii's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 25
  • Karma: 0
No to się pochwalę kupiłem omawiane Sony STR-V4L i tutaj dziękuję za Piootrowi za wskazanie i pomoc.
Padło na to urządzenie gdyż mogłem dokonać oględzin bezpośrednich, sprzedawca mieszka 30 min drogi ode mnie.
Mój pierwszy poważniejszy sprzęt, przedtem miałem tylko microwieże. Sprzęt, tymczasowo podłączony do głośniczków od starej microwieży (też sony).
Jeszcze nie zaglądałem do środka, by sprawdzić czy coś w nim było grzebane, póki co działa więc nie ma takiego ciśnienia.

Jedyne co zauważyłem z negatywów to potrafi się odstroić od radia
(zdarzyło się to ze 2-3 razy na predefiniowanych kanałach - które są pod pokrywką
).
Podejrzewam, że to wynika to raczej z jego niestabilności mojego amplitunera - pytanie czy coś można na o poradzić?

Czy mógłbym prosić jeszcze o pomoc w doborze kolumn, do tego urządzenia:
- cena do 1500 zł (mogą być używki)
- kolor najlepiej w brązie ), oraz w dobrym stanie wizualnym (wymóg szefowej - mieszkanie mam urządzone w starym stylu z drewnianymi i brązowymi podłogami)
- zależy mi na przyjemnym i nie zakłóconym odsłuchu
- mogą być zarówno podstawkowe jaki i podłogowe (w tym wypadku ważne by były raczej wąskie i nie były wielkimi skrzyniami)
- koniecznie muszą mieć maskownice (mam syna 1,5 rocznego, który wszędzie wtyka palce),
- najlepiej by miały 8 Ohm (większa uniwersalność na przyszłość i zaskoczony jestem jak głośno gra mój amplituner już na 3-4 zakresie od dołu jest dla wystarczająca głośność do normalnego słuchania - na głośniczkami 10watt i 6ohm od mojej microwiezy i może dlatego tak lekko mu idzie= jest w wyniku tego tak glosno?
przy kolumnach 4 Ohmowych byłoby pewnie jeszcze głośniej)

Z góry dziękuję
Last Edit: 7 years 1 week ago by Art_ii.
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 week ago #7266

  • Cellulitis
  • Cellulitis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 80
  • Thank you received: 1
  • Karma: 2
Z kolumn spoglądaj też w stronę Summit to w zasadzie Heco tylko, że bardziej wymyślne konstrukcje ale o brzmienie jestem spokojny.
Wystrój domu też mam rustykalny i u mnie grają m.in. Carnegie 120 te z toczonymi nóżkami B) . Maja ładne brązowe maskownice, skrzynki nie są zbyt wielkie, zresztą sam zobacz w necie. Grają z dużą przestrzenią i nie brak im basu. Dla mnie bomba ale to wiesz, wszystko zależy od gustu, pomieszczenia, pieca czy nawet umiejscowienia kolumn w samym pomieszczeniu.
Gdzieś kiedyś znalazłem, że palce maczało w nich Wigo Acoustic więc...

ps. Zresztą kolumn Wigo też ,możesz szukać ale pojawiają się bardzo rzadko.
Last Edit: 7 years 1 week ago by Cellulitis.
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 week ago #7267

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Co do kolumn proponuję nowy wątek założyć ;)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.